facebook
Події:

Яким буде курс долара у березні: банкіри розповіли, що очікувати українцям

Яким буде курс долара у березні: банкіри розповіли, що очікувати українцям

В Україні курс долара у березні залишиться стабільним у порівнянні з лютим. Це означає, що курс не переступить позначки 39-40 грн/долар. За словами банкірів, на стабільність курсу впливає міжнародна допомога та незмінна облікова ставка НБУ.

джерело.

Директор департаменту казначейства АТ “КОМІНБАНК” Герман Марченко заявив, що у лютому було сформовано економічно обґрунтований валютний “коридор” на найближчі 1,5-2 місяці.

Як і протягом перших двох місяців року, головними економічними факторами, які впливатимуть на стабільність та прогнозованість готівкового курсу, будуть:

стабільна облікова ставка НБУ та офіційний курс валют;
баланс між попитом та пропозицією шляхом розвитку конвертаційних депозитних програм, що дозволяють громадянам купувати безготівкову валюту за курсом на 10—12% нижче, ніж в обмінних пунктах, з подальшим розміщенням на депозиті;
валютні надходження переважно за імпортоване зерно “зерновим коридором”;
суттєва макрофінансова допомога від іноземних країн-партнерів та міжнародних фінансових інститутів;
помірний рівень інфляції та досить оптимістичний інфляційний прогноз на 2023 рік;
планомірне зміцнення банківської системи України та зміцнення довіри громадян до банків.

Читайте також:  Астролог назвав точний час цілковитої поразки Росії: чекати залишилось недовго

Раніше глава НБУ Андрій Пишний повідомив, що НБУ утримуватиме курс долара на рівні 36,57 грн до моменту, поки інфляція не стабілізується, а ситуація на валютному ринку не покращиться.

Станом на 19 лютого, курс купівлі долара на чорному ринку становить 39,50 грн/долар. Курс продажу – у середньому 39,55 грн/долар.


Залишити коментар: