facebook
Події:

В Україні повернуться до накопичувальної пенсії: влада озвучила механізми

В Україні повернуться до накопичувальної пенсії: влада озвучила механізми

Міністерство соціальної політики України повернеться до теми впровадження накопичувальної пенсійної системи. Однак для цього потрібно провести чималу роботу, тому актуальності питання набуде не раніше 2024 року.

джерело.

Про це в етері національного телемарафону повідомила міністерка соціальної політики Оксана Жолнович.

Другий, накопичувальний, рівень пенсійної системи передбачає відрахування грошей самими працівниками або їхніми роботодавцями до пенсійних фондів, тоді як зараз діє перший, солідарний, рівень, коли внески йдуть на пенсії нинішнім пенсіонерам.

Водночас накопичені кошти другого рівня будуть власністю саме тих громадян, які їх вносили до пенсійного фонду.

“Зрозуміло, що в стані активних бойових дій важко буде запустити накопичувальну пенсію. Але це зовсім не відміняє необхідності підготувати всі необхідні інструменти для її запуску. Це теж дуже кропітка робота – структура, нормативне забезпечення, верифікація різного роду фондів, щоб уникнути можливих шахраювань. Ми ж повинні захистити гроші, які мають стати в старості доходом для людей”, – наголосила очільниця Мінсоцполітики.

Читайте також:  Бійців тероборони відправлятимуть на фронт: президент підписав закон

За словами Жолнович, про невеликі суми накопичень можна буде говорити вже з 2024 року, якщо повномасштабна російсько-українська війна закінчиться до того часу.

Запис В Україні повернуться до накопичувальної пенсії: влада озвучила механізми спершу з’явиться на UA-IN.


Залишити коментар: