facebook
Події:

Три тижні й майже 19 тисяч кілометрів. З’явився найдовший залізничний маршрут в історії людства

Три тижні й майже 19 тисяч кілометрів. З’явився найдовший залізничний маршрут в історії людства

З відкриттям у грудні 2021 року залізничного сполучення між китайським Куньміном і столицею Лаосу В’єнтьяном з’явився найдовший залізничний маршрут в історії, який становить близько 18 650 кілометрів і пролягає територією 13 держав.

джерело.

Про це повідомляє The Times.

Маршрут поєднує португальську столицю Лісабон, що на крайньому заході Європи, і Сінгапур, що в Південно-Східній Азії. Усього дорога займатиме десь три тижні включно з вимушеним перебуванням у готелях (деякі поїзди, як-от Париж – Москва, ходять лише раз на тиждень) і необхідністю добиратися до інших залізничних станцій автобусом. Крім того, деякі поїзди маршруту, як-от ті, що прямують із Бангкока до Сінгапуру, вважаються найрозкішнішими у світі.

Ціна поїздки становитиме близько 1200 євро, зазначає Euronews. Але з повноцінною подорожжю доведеться зачекати принаймні рік: через обмеження, запроваджені у зв’язку з COVID-19, більшість країн суттєво скоротили або й узагалі заборонили в’їзд на свою територію з туристичною метою.

Читайте також:  Пішли в школу і зникли безвісти: поліція розшукує двох неповнолітніх дівчат (фото)

За словами експерта з міжнародних залізничних перевезень Марка Сміта, тривалі подорожі на залізниці завжди користувалися попитом, тож існує ймовірність, що й маршрут Лісабон – Сінгапур знайде своїх поціновувачів: “Багато людей вирушають Транссибірською магістраллю на Далекий Схід. Австралійці, які їздять до Європи, часто їдуть цим маршрутом, повертаючись додому, щоб не летіти весь час у літаку”.

Як зазначає The Times, існує перспектива відкриття ще одного залізничного маршруту, що сполучатиме Європу й Азію, оминаючи Транссибірську магістраль. Йдеться про тунель Мармарай, відкритий Туреччиною у 2013 році. Він сполучає континенти через протоку Босфор. Звідти можна через Іран потрапити до Пакистану. Далі маршрут мав би пролягати до Індії, але у 2019 році його заморозили через політичні суперечки країн.

 

 

Запис Три тижні й майже 19 тисяч кілометрів. З’явився найдовший залізничний маршрут в історії людства спершу з’явиться на UA-IN.


Залишити коментар: