facebook
Події:

Скільки дають грошей за декретну відпустку: як держава допомагає матерям

Скільки дають грошей за декретну відпустку: як держава допомагає матерям

Скільки дають грошей за декретну відпустку: як держава допомагає матерям

джерело.

Незважаючи на війну, українці надовго не відкладають питання дітонародження. Главред розбирався в проблемі “Скільки дають грошей за декретну відпустку?”.

З таким галопуючому рівнем цін в Україні (і курсом гривні до долара) ніхто, думається не буде сперечатися, що декретну відпустку і належні до нього виплати – підмога для сім’ї (особливо молодий) вельми помітне.

Скільки буде материнський капітал у 2023 році

З 1 січня нинішнього року після народження першого дитя сім’я з державного бюджету 50 тисяч грн. Після народження другого — 100 тисяч грн, третього – 150 тисяч грн.

Крім того, у 2023 році підняли суму одноразової виплати після народження дитини:

  • на першого – 15 тисяч грн;
  • на другого – 30 тисяч грн;
  • на третього і кожного наступного – 45 тисяч грн.

Решта грошей будуть виплачуватися частинами протягом трьох років.

Як самій порахувати собі розрахувати декретні виплати
Відповідь проста. Потрібно всього взяти свою середню зарплату за одну добу. А потім перемножити на число діб декретної відпустки.

Далі такий показник визначається наступним чином – береться дохід. А потім вже на нього нараховується єдиний соціальний внесок (дохід за рік, який передував відпустці, потрібно поділити на 365 діб).

Читайте також:  Держава виплатить по 1 тисячі гривень вакцинованим громадянам, – Зеленський

Але потрібно пам’ятати, що якщо ви взялися рахувати свій середній дохід, то в рахунок не йдуть періоди, коли ви перебували на лікарняних, йшли у відпустку за власний рахунок, ну і, власне, якщо були в попередні роки у відпустці по догляду за дітьми.

Як кажуть експерти, Якщо в розрахунковий період жінка не працювала, або (на горі роботодавцям) йде в декрет в перший день роботу, то середньоденну заробітну плату їй потрібно розраховувати, виходячи із зарплати.

Скільки платять декретних в Україні безробітним 2023
Жінки, які не оформлені в українській системі державного соцстраху, згідно із законодавством, не позбавлені права отримати декретні гроші.

Офіційно ж не працюючим жінкам рівень виплат декретних грошей також встановлений на рівні чверті прожиткового мінімуму (в розрахунку на один місяць).

Далі розрахунок простий – в нинішньому році прожитковий мінімум в розрахунку на місяць становить 2589 гривень. Виходить, що розмір декретних виплат для непрацюючих жінок на місяць буде на рівні 647 грн.


Залишити коментар: